Naujienos

Išleistas naujas Lietuvos standartas - Surenkamieji betoniniai gaminiai. Paviršiaus išvaizdos charakteristikos ir jų tikrinimo metodai

Lietuvoje vis plačiau taikomi surenkamojo betono gaminiai su specialiais paviršiaus reikalavimais pastatų fasadų ar interjero įrengimui. Atsirado iššūkis, kaip reikia vertinti tokių gaminių betono paviršiaus charakteristikas. Atsirado būtinybė Lietuvoje turėti savo norminį dokumentą su aiškiai reglamentuotais reikalavimais betono paviršiaus kokybei. Šio žingsnio ėmėsi Statybos industrijos asociacija (SIA), vienijanti daugelį betono ir surenkamų betono gaminių gamintojų ir 2018 m. iniciavo tokio dokumento parengimą. SIA nuomone tokio standarto buvimas padėtų rasti bendrą kalbą tarp užsakovo, gamintojo bei architekto, kuomet surenkamojo betono gaminių paviršiui keliami reikalavimai bus pagrįsti norminiais dokumentais arba standartuose keliamais reikalavimais.

 

Standarto pradinis projektas buvo parengtas SIA asociacijos narių, užsiimančių surenkamojo betono gaminių gamyba Lietuvoje. Standarto projektas buvo parengtas remiantis užsienio šalių gerąja praktika. Vėliau standarto projektas buvo perduotas Lietuvos standartizacijos departamento LST TK 19 „Betonas ir gelžbetonis“ komitetui, kuris suformavo darbo grupę minėto standarto projekto apsvarstymui. Iš LST TK 19 „Betonas ir gelžbetonis“ komiteto atstovų darbo grupės vadovu buvo paskirtas dr. M. Daukšys (atstovas nuo KTU Statybos ir architektūros fakultetas), nariais: Jonas Ladyga (atstovas nuo UAB „INHUS“), Arnoldas Baško (atstovas nuo AB „Ukmergės gelžbetonis“), Julius Tabulevičius (atstovas nuo UAB „Swetrak“) bei Vytautas Sakutis (atstovas nuo UAB „Perdanga“). Po pastabų teikimo ir svarstymų bei koregavimų standartas galiausiai buvo išleistas šių metų spalio mėn.

 

Standartas „LST 2015. Surenkamieji betoniniai gaminiai. Paviršiaus išvaizdos charakteristikos ir jų tikrinimo metodai. Precast concrete products. Surface appearance characteristics and the methods for inspecting“ yra taikomas surenkamųjų betoninių gaminių (įskaitant nearmuotus, armuotus bei iš anksto įtemptai armuotus gaminius) paviršiaus charakteristikoms įvertinti pagal jų struktūrą, tekstūrą ir spalvą. Šiame standarte pateikiami surenkamųjų betono gaminių, pagamintų iš lengvojo, normaliojo ir sunkiojo betono, paviršiaus tipai ir jų apdirbimo būdai, reikalavimai paviršiaus charakteristikoms bei jų tikrinimo metodai.

 

Standartą „LST 2015. Surenkamieji betoniniai gaminiai. Paviršiaus išvaizdos charakteristikos ir jų tikrinimo metodai“ galima įsigyti Lietuvos standartizacijos departamente adresu: Algirdo g. 31, LT‐03219 Vilnius (interneto svetainė http://www.lsd.lt).

 

Autorius – Mindaugas Daukšys, KTU Statybos fakulteto profesorius

Dešimtasis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavimas

Š.m. birželio 30 d. LITEXPO parodų rūmuose vyko dešimtasis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavimas.

Suvažiavime pateikta LPK Vykdomosios direkcijos veiklos ataskaita už 2019 m. Pranešimą padarė vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius.

LPK veiklos vertinimą atliko dvi kadencijas LPK prezidento pareigas ėjęs Robertas Dargis. Savo pranešime pažymėjo „kompromisų politikos“ svarbą verslo ir valdžios tarpusavio santykiuose bei mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbą.

Suvažiavimo metu patvirtinti kai kurie LPK įstatų pakeitimai, susiję su konfederacijos veiklos organizavimu nuotoliniu būdu.

LPK prezidento kadencijai išrinktas Vidmantas Janulevičius, „BOD Group“ valdybos pirmininkas.

Naujasis LPK prezidentas savo kalboje pažymėjo bendradarbiavimo ir verslo bendruomenės sutelkimo svarbą.

Suvažiavimo metu įteiktos nominacijos „Lietuvos metų eksportuotojas – 2019“.

Didelių įmonių grupėje nominacija skirta UAB „INHUS Group“. Apdovanojimą atsiėmė UAB „INHUS Group“ generalinis direktorius Audrius Tulaba.

Saugumo mokslų akademijos pastatas, pavadintas Metų betoniniu pastatu Estijoje

Naujasis Estijos saugumo mokslų akademijos pastatas buvo pavadintas 2019 metų betoniniu metų pastatu. Šaltinis: Estijos betono asociacija

ERR News

12.03. 2020,  09.12

Trečiadienį naujasis Estijos saugumo mokslų akademijos pastatas buvo paskelbtas 2019 metų „Metų betoninio pastato“ apdovanojimu.

Kalbama ne apie atvirą lygaus betono paviršių, suformuotą klojinio - architektas buvo labai kūrybingas, sumaniai panaudojęs betoninių elementų padėtį“, - sakoma vertinimo komisijos pranešime spaudai. "Aukštų nuožulnių sienų (5 ir 10 laipsnių kampu) iš įtemptų tuščiavidurių kiaurymėtų plokščių, paprastai naudojamų pastatų vidinėse perdangose, statyba. Estetiškai grynas betoninis pastato apvalkalas sudaro gana stiprų skydą, slepiantį žmogišką ir silpną pastato vidų."

„Šiuolaikiška, architektūriškai pažangi, labia funkcionali švietimo ir tyrimų įstaiga, efektyviai energiją vartojanti ir ekonomiškai tvari“, - apie šių metų nugalėtoją sakė žiuri pirmininkas Aadu Kana. "Lengvai pasiekiama ir įdomi architektūra."

Prizinį Estijos saugumo mokslų akademijos pastatą suprojektavo „Arhitekt11 OÜ“.

Rangovo apdovanojimas atiteko Estijos saugumo mokslų akademijai; konstruktorių apdovanojimas Engineer Project OÜ; statybininkų apdovanojimas - „Nordecon AS“ betonavimo darbų apdovanojimas - „ERI-Ehitustööd OÜ“ surenkamų betoninių konstrukcijų apdovanojimas - „Framm AS“ apdovanojimas ir „Tallinna Linnaehituse AS“ techninės priežiūros apdovanojimas.

Estijos betono asociacija yra asociacija, skatinanti naudoti betoną kaip vietinę statybinę medžiagą. Asociaciją sudaro 71 įmonė, organizacija ir individualus asmuo.

 

Redaktorius: Aili Vahtla

https://news.err.ee/1062370/academy-of-security-sciences-building-named-concrete-building-of-the-year

Darbo santykiai karantino metu

Apie tai, kaip  darbo santykius paveiks naujojo koronaviruso plitimo tendencija, kaip paskelbta ekstremali situacija liečia bei kokią įtaką daro darbuotojų ir darbdavių santykiams  LPK paprašė pakomentuoti  advokatų profesinės bendrijos iLAW specialistų.

 

Išsamų išaiškinimą rasite prisegtuke.

Pagalba medikams

Gerbiamieji,

Matydami su koronavirusu kovojančios medikų bendruomenės nuogąstavimus dėl apsaugos priemonių trūkumo, atidarėme specialią sąskaitą, į kurią suaukotos lėšos bus skirtos išskirtinai tik medicinos darbuotojų aprūpinimui apsaugos priemonėmis.
LPK paramos medikų dirbančių su COVID-19 apsaugos priemonėms sąskaita yra SEB banke, sąskaitos Nr.: LT637044060006798470

Pirmą partiją respiratorių jau užsakėme ir jie medikus turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje. Toliau užsakinėsime pagal finansines galimybes – viskas priklausys nuo to, kiek lėšų surinksime. Pirmiausia skyrsime respiratorius miestams, kurių įmonės aukojo pinigus. Visą informaciją apie prisidėjusius, apie įgytas priemones ir kam jos atiteko viešinsime žiniasklaidai, skelbsime LPK tinklapyje ir t.t.

Susitelkimas ir pagalba gydytojams yra tai, ką galime padaryti, kad bent kiek sumažintume siaubingas koronaviruso pasekmes.

Dėkoju.

Robertas Dargis

Dėl force majeure ir sutartinių prievollių vykdymo

Persiunčiame ekonomikos ir inovacijų ministerijos raštą dėl  force majeure  aplinkybių vertinimo ir sutartinių prievolių vykdymo.

Pagalba verslui

Gerbiami nariai,

vakar suformuota valstybės lygio darbo grupė ekstremaliosios
situacijos priemonių taikymo verslui klausimams koordinuoti. Į šią
darbo grupę įtrauktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK)
prezidentas Robertas Dargis.

Šiandien įvykusiame pirmajame darbo grupės posėdyje buvo pritarta
šiems LPK siūlymams dėl ekonomikos skatinimo ir pagalbos nuo
koronaviruso protrūkio nukentėjusiam verslui:

_ _

* _pritarta siūlymui dėl laivų krovos užtikrinimo. Už šio
klausimo kuravimą atsakingas Vyriausybės kanclerio pavaduotojas
Alminas Mačiulis, iškilus klausimams – kontaktuoti su Nacionalinio
visuomenės sveikatos centro vadovu Robertu Petraičiu. Dėl to
papildomai rengsime raštą; _

_ _

* _išreikšta palanki pozicija dėl galimybės atidėti ir PVM bei
akcizo mokesčių mokėjimus; _

_ _

* _pritarta dėl žaliojo koridoriaus sukūrimo tam tikrų (greitai
gendančių, farmacijos..) produktų gabenimui. Atsakingas vidaus
reikalų viceministras Česlovas Mulma __(mob. __+370 __69842317, el.
p. ceslovas.mulma@vrm.lt). Po šiandien įvykusio LPK prezidiumo
posėdžio pasienių pralaidumo klausimas keliamas į aukščiausio
prioriteto lygmenį._

_ _

* _dėl rekomendacijos darbdaviams naudotis nedarbingumo pažymėjimais
– artimiausiu metu šiuo klausimu pasirodys Vyriausybės aiškinamasis
raštas. Būtinai pasidalinsime informacija._

* _pritarta siūlymui atnaujinti notarų darbą. Lietuvos nekilnojamojo
turto plėtros asociacija prisidės, kad notarai būtų aprūpinami
reikalingomis asmens saugos priemonėmis._

* _dėl galimų Darbo kodeksų pakeitimų, pasak darbo grupei
vadovavusio Luko Savicko, diskusija turėtų iš pradžių vykti
Trišalėje taryboje. Trišalės tarybos posėdis planuojamas rytoj._

Nutarta, kad darbo grupės posėdžiai vyks antradieniais ir
penktadieniais.

APLINKYBĖS, ESANT EKSTREMALIAI SITUACIJAI, GREITAI KINTA, TODĖL LABAI
RAGINAME JUS BŪTI AKTYVIAIS IR OPERATYVIAI TEIKTI LIETUVOS
PRAMONININKŲ KONFEDERACIJAI (RAMINTA.RADAVICIENE@) SAVO KOMENTARUS IR
PASTABAS, KURIUOS SIŪLYTUME DARBO GRUPĖS APTARIMUI.

Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių
mažinimo priemonių planą rasite paspaudę
nuorodą:

http://finmin.lrv.lt/uploads/finmin/documents/files/Priemonių%20planas%20dėl%20COVID-19.pdf

Comments

lt_LTLietuvių kalba
en_USEnglish lt_LTLietuvių kalba